COVID-19 і захист персональних даних: чи вплине епідемія коронавірусу на запровадження CCPA?

Новини ІТ
06.05.2020 685

California Consumer Privacy Act ("CCPA"), що є нормативно-правовим актом, який регулює відносини у сфері персональних даних у штаті Каліфорнія, набув чинності 1 січня 2020 року, однак не всі його положення почали діяти одночасно. 

  • Щоб визначити, чи Ваша компанія підпадає під дію CCPA, ознайомтесь із нашою попередньою публікацією тут.

Етапи впровадження

Впровадження CCPA передбачало два основі етапи. Перший етап настав 1 січня 2020 року. На цьому етапі вводилися в дію положення ССРА, які передбачають можливість подання приватних позовів, пов’язаних із порушеннями вимог щодо безпеки персональних даних. З моменту впровадження даного етапу уже було подано позови на підставі порушення ССРА, зокрема, проти компанії Ring та Zoom. 

Другий, остаточний етап набрання чинності іншими положеннями CCPA має відбутися 1 липня 2020 року. До цих положень відносяться повноваження Генерального прокурора Каліфорнії порушити справу у суді для накладення штрафу за порушення ССРА. 

Проблеми із впровадженням у зв’язку із епідемією

Для багатьох організацій та компаній спалах COVID-19 означав закриття, обмеження або переведення в онлайн режим більшості операцій. Такі зміни викликали сумніви у багатьох компаній, чи доцільно впроваджувати другий етап CCPA 1 липня 2020 року. 17 березня 2020 року коаліція із 35 рекламних груп надіслала Генеральному прокурору Каліфорнії лист із закликом щодо відкладення введення у дію CCPA. Однак, таку ініціативу Офіс Генерального прокурора Каліфорнії відкинув і натомість закликав бізнес звернути особливу увагу щодо захисту персональних даних. 

Що це означає для бізнесу?

Компанії, які підпадають під регулювання CCPA, були зобов'язані привести свою діяльність у відповідність до положень CCPA у сфері безпеки персональних даних користувачів ще до 1 січня 2020 року, проте повноцінний CCPA-комплаєнс має бути проведений до 1 липня 2020 року. Наразі, у випадку порушення положень ССPA компанії можуть стикнутися із судовими позовами від споживачів та обов’язком відшкодувати збитки. Однак, з 1 липня 2020 року за порушення положень CCPA компаніям загрожують штрафи, які можуть сягати 7500$ у випадку порушення справи проти них Генеральним прокурором штату Каліфорнія.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших партнерів практики інновацій та технологій:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us