Проти Zoom подані перші позови через проблеми із конфіденційністю та захистом персональних даних користувачів

Новини ІТ
06.05.2020 672

Zoom набув широкої популярності після введення обмежувальних заходів у всьому світі у перші кілька днів карантину. Більшість зустрічей почали проводитися саме в Zoom у зв'язку з простотою використання платформи та відсутністю необхідності здійснення складного процесу реєстрації. Популярність Zoom призвела до того, що в період з 19 по 25 березня 2020 року акції компанії зросли на понад 40%. 

Однак, разом із такою популярністю розпочалося поширення інформації, що платформа не забезпечує належної конфіденційності та безпеки персональних даних користувачів. Приводом таких звинувачень стали численні хакерські атаки на відеоконференції та чати (таке явище отримало назву "Zoom-bombing"), витік даних у мережу та навіть ймовірне розкриття додатком Zoom персональних даних для компанії Facebook. І хоча CEO Zoom Ерік Юань вибачився за недоліки програми та пообіцяв їх виправити, безліч компаній та інституцій уже заборонили своїм працівникам використовувати Zoom для робочих цілей. Станом на квітень 2020 року, проти Zoom було подано чотири позови його користувачами, і ймовірно, кількість позовів зростатиме.

Перший позов, поданий проти Zoom 

Перший позов проти Zoom було подано 30 березня 2020 року користувачем, який стверджує, що Zoom незаконно розкриває персональні дані і таким чином порушує норми CCPA щодо захисту даних користувачів. У позові йдеться про те, що компанія збирає інформацію, коли користувачі встановлюють або відкривають додаток Zoom, і передає її, не повідомляючи користувача належним чином, третім особам, зокрема і Facebook. 

Інші позови

6 квітня 2020 року користувачем Zoom Тоддом Хурвіцем було подано позов проти Zoom, а також Facebook та LinkedIn. Позивач стверджує, що використання відповідачами персональних даних користувачів Zoom призвело, зокрема, до вторгнення в приватне життя таких користувачів та навіть до несправедливого збагачення відповідачів. В позові зазначається, що Facebook, використовуючи персональні дані користувачів Zoom недобросовісно отримав прибуток, здійснюючи таргетовану рекламу. А LinkedIn через використання інструменту продажу під назвою LinkedIn Sales Navigator, який можна було інтегрувати на платформі Zoom, мав можливість збирати персональні дані користувачів Zoom для власного використання.

8 квітня 2020 року новий позов було подано уже не користувачем, а акціонером Zoom Майклом Дріу, який звинувачує Zoom в приховуванні недоліків у безпеці та конфіденційності платформи. У позові йдеться, що повідомлення у засобах масової інформації та публічне визнання компанією Zoom проблем щодо безпеки призвели до зниження ціни акцій Zoom на 7,5% після досягнення рекордно високого рівня в кінці березня.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us