Електронний підпис у сервісі "Дія"

Новини ІТ
03.07.2020 1105

Починаючи з 1 червня 2020 року користувачі, які мають кваліфіковані сертифікати електронного підпису, можуть обслуговуватись у Державному підприємстві ("ДП") "Дія".

Одним із сервісів ДП "Дія" є застосунок "Дія" (Держава і Я). "Дія" є онлайн-сервісом, де можна отримати державні послуги, завантажити цифрові варіанти документів, таких як посвідчення водія, студентський квиток та створити електронний кабінет громадянина.

Детальніше про послуги, які можна отримати через застосунок "Дія", можна дізнатись у нашій попередній публікації тут або ж на вебсайті самого застосунку тут.

Процедура, за якою можна оновити чи отримати кваліфікований електронний підпис

Послуги ДП "Дія" є доступні для тих користувачів, чиї кваліфіковані сертифікати електронного підпису були отримані в "АЦСК органів юстиції України" (раніше таким АЦСК був ДП "НАІС", тепер ДП "Дія"). Відповідно, сертифікати, отримані в інших АЦСК, зокрема в Приватбанку, обслуговуватись в ДП "Дія" не будуть.

Користувачі, чиї кваліфіковані сертифікати електронного підпису були отримані в "АЦСК органів юстиції України" мають можливість оновити сертифікат із даними, внесеними в попередній сертифікат без відвідування офісу надавача послуг безпосередньо на вебсайті тут.

Користувачі, у яких наразі немає кваліфікованого електронного підпису, можуть його отримати в одному із пунктів надання послуг "Дія", розташованих у різних містах України. Знайти найближчий пункт надання послуг можна за посиланням тут.

Переваги використання кваліфікованого електронного підпису

Кваліфікований електронний підпис зазвичай використовують онлайн-сервіси в цілях ідентифікації для надання онлайн-послуг. В деяких випадках отримання онлайн-послуги є неможливим без наявності кваліфікованого електронного підпису, як от поновлення водійських прав по спливу двох років після першої видачі або ж отримання витягів із державних реєстрів.

Окрім того, кваліфіковані електронні підписи все частіше використовуються в електронній комерції як спосіб підписання електронного договору та ідентифікації контрагента. Також, через пандемію коронавірусу електронні сервіси надання послуг стали популярнішими, а у зв'язку з цим тепер у громадян частіше виникає необхідність оформлення кваліфікованого електронного підпису.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us