Коли потрібно оновлювати відомості про КБВ

Публікації
31.12.2021 572

Після набрання чинності Закону України № 1805-IX "Про внесення зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" ("Закон"), яким продовжено строки подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників ("КБВ"), все більше виникає запитань, як таки розкрити інформацію про КБВ, не порушивши норму Закону. На запит Адвокатського об'єднання "Національна правова палата", Міністерство юстиції України ("Мін'юст") надало роз'яснення щодо особливостей розрахунків строків у розрізі КБВ ("Роз'яснення") у своєму листі від 24 листопада 2021 року №113677/124754-33-21/8.4.4. 

Мін'юст наголосив, що існує кілька дедлайнів для розкриття відомостей по КБВ, які є послідовними один до одного, а саме:

  • 1) 11 липня 2022 року – як граничний термін подання відомостей про КБВ відповідно до Закону. 

З прийняттям Закону, термін подання відомостей про КБВ був продовжений з 11 жовтня 2021 року до 11 липня 2022 року. Це було необхідно для можливості збору повного пакету документів великими компаніями, а також для розвантаження державних реєстраторів та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ("Реєстр"). Відтак, якщо юридична особа встигла оновити відомості до першого дедлайну, а саме до 11 жовтня 2021 року, у неї не виникає обов'язку повторювати цю процедуру знову до 11 липня 2022 року. Винятком є об'єктивна необхідність оновлення відомостей про КБВ у разі їх зміни.

  • 2) Щорічне оновлення відомостей про КБВ в межах 14 днів з дати реєстрації юридичної особи.

У Роз'ясненні зазначається, що процес щорічного оновлення відомостей про КБВ є наступним етапом після розкриття інформації про КБВ до 11 липня 2022 року. Відповідно, цей щорічний обов'язок виникатиме, починаючи з 1 січня 2023 року. Тобто якщо юридична особа була зареєстрована у Реєстрі 1 листопада, то вона має подати відомості про КБВ до 15 листопада 2023 року у межах обов'язку щорічного розкриття відомостей про КБВ. 

Детальніше із текстом Роз'яснення можна ознайомитися за посиланням

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Старший юрист
kylchynska@everlegal.ua

 

 

Юрист
horodniuk@everlegal.ua

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us