Нові умови купівлі Гарантованим покупцем електроенергії за "зеленим" тарифом

14 вересня 2021року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ("НКРЕКП") на своєму сайті оприлюднила проєкт постанови "Про внесення змін до Порядку купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії" ("Проєкт Постанови"). 

Нею передбачені зміни, які зобов'язують оператора системи передачі ("ОСП") надавати інформацію щодо прогнозованих обсягів відпуску електричної енергії виробниками, які здійснюють її продаж за "зеленим" тарифом, з урахуванням диспетчерських команд на зміну навантаження на два дні наперед для кожного розрахункового періоду. Це дозволить ДП "Гарантований покупець" ("Гарантований покупець") покращити прогнозування обсягів купівлі-продажу електричної енергії та торгівельну стратегію.

Також пунктом 9.7 Проєкту Постанови встановлено форму надання такої інформації ОСП. Таку форму у вигляді таблиці ОСП буде зобов'язаний подавати Гарантованому покупцю кожного дня до 09:00. 

Запропоновані Проєктом Постанови зміни торкнуться не лише ОСП, але й самих продавців електроенергії. Так, останні будуть зобов'язані додатково зазначати та надавати Гарантованому покупцю у встановлені строки причини оновлення інформації щодо графіку відпуску та споживання електроенергії. Наприклад, такими причинами можуть бути зміна погодних умов, команда ОСП або технічні причини.

Більше того, згідно із запропонованими НКРЕКП змінами, Гарантований покупець зможе використовувати прогнозовані обсяги відпуску та споживання для продажу обсягів електричної енергії на ринок "на добу наперед" з уточненням, якщо підставою для уточнення є оновлення інформації через вищезгадані причини.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

Лідія Ватутіна 

Юрист

vatutina@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us