Зміни щодо порядку отримання "зеленого" тарифу

1 вересня 2021 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ("НКРЕКП") видала постанову, якою внесла зміни до Порядку встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу на електричну енергію для суб'єктів господарської діяльності, споживачів електричної енергії, у тому числі енергетичних кооперативів, та приватних домогосподарств, генеруючі установки яких виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії ("Постанова").

Відповідною Постановою НКРЕКП встановлює перелік документів, які повинен подати суб'єкт господарювання (або споживач електричної енергії/енергетичний кооператив/приватне домогосподарство, генеруючі установки якого виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії), якщо на момент реєстрації його заяви технічні умови приєднання до електричних мереж об'єкта електроенергетики або черги його будівництва (пускового комплексу) втратили чинність. У такому випадку до заяви необхідно додати:

  • копію акта щодо надання послуги з приєднання; або 
  • копію повідомлення про надання послуги з приєднання об'єкта електроенергетики або черги його будівництва.

Важливо, що такі документи повинні бути видані протягом строку чинності технічних умов приєднання до електричних мереж. Нагадаємо, що, згідно зі статтею 30 та п. 5 розділу V Прикінцевих положень Закону України № 3038-VI "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17 лютого 2011 року, технічні умови, видані до 22 травня 2019 року, є чинними для об'єктів, що виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, до 22 травня 2021 року, а для об'єктів, що виробляють електричну енергію з інших видів альтернативних джерел енергії, до 22 травня 2022 року. 

Ознайомитись із текстом Постанови можна за посиланням.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

Лідія Ватутіна 

Юрист

vatutina@everlegal.ua

 

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us