Об'єднання ПДФО, ЄСВ та військового збору: Законопроект № 6548

Публікації
04.02.2022 783

До Верховної Ради України ("ВРУ") надійшов Проект Закону № 6548 від 25 січня 2022 року про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці ("Законопроєкт"). Наразі Законопроєкт наданий на ознайомлення та опрацьовується в Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики.

Ініційовані зміни до Податкового кодексу України ("ПКУ") мають на меті кардинально змінити порядок сплати податку на доходи фізичних осіб ("ПДФО"). Метою таких змін є зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці, аби протидіяти тіньовій економіці, зокрема неофіційним виплатам заробітних плат працівників. 

Тому пропонують ввести нові ставки ПДФО, скасувавши, водночас, сплату єдиного соціального внеску та військового збору. Тобто, фактично, йдеться про об'єднання ПДФО з єдиними соціальним внеском та військовим збором. 

Таким чином, Законопроєкт передбачає наступну градацію ставок зі сплати ПДФО залежно від періоду:

• у період з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року включно – 29%;

• у період з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року включно – 26%;

• у період з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року включно – 23%.

• у період з 1 січня 2026 року – 20%.

Нагадаємо, що наразі ставка ПДФО становить 18% бази оподаткування, військового збору – 1,5%, а єдиного соціального внеску – 22%. Як зазначається в пояснювальній записці до Законопроєкту, реальне податкове навантаження на фонд оплати праці в середньому складає приблизно 34%.

У разі прийняття Законопроєкту, його положення наберуть чинності 1 січня 2023 року. Окрім того, ініціатори стверджують, що поступове зниження податкового навантаження не матиме негативних наслідків для державного бюджету України. Їхня аргументація ґрунтується на очікуваній легалізації виплат заробітних плат працівникам та підвищенні їх купівельної спроможності, що компенсуватиме "втрати" за рахунок надходження до бюджету коштів з податку на додану вартість та акцизного податку. 

Детальніше із текстом Законопроєкту можна ознайомитися за посиланням

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Юлія Кильчинська

Старший юрист

kylchynska@everlegal.ua

 

Ольга Городнюк

Юрист

horodniuk@everlegal.ua

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us