Повідомлення про прийняття на роботу в електронній формі

Публікації
04.02.2022 799

З метою повноцінної реалізації положень Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" № 1667-IX від 15 липня 2021 року, 28 грудня 2021 року була прийнята Постанова Кабінету Міністрів України № 1392, яка вносить зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 413 від 17 червня 2015 року "Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу" ("Постанова").

Як відомо з положень статті 24 Кодексу законів про працю України, працівник не може бути допущений до виконання трудових обов'язків без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням роботодавця, та повідомлення роботодавцем податкових органів про прийняття працівника на роботу. 

Відтепер резидентам Дія Сіті необхідно також повідомляти податкову про прийняття на роботу гіг-спеціаліста, попередньо уклавши з ним гіг-контракт. У зв'язку з цим Постановою була змінена форма такого повідомлення про прийняття працівника на роботу або укладення гіг-контракту ("Повідомлення"). 

Слід нагадати, що гіг-контракт – це цивільно-правовий договір, за яким гіг-спеціаліст зобов’язується виконувати роботи та/або надавати послуги відповідно до завдань резидента Дія Сіті як замовника, а резидент Дія Сіті зобов'язується оплачувати виконані роботи та/або надані послуги і забезпечувати гіг-спеціалісту належні умови для виконання робіт та/або надання послуг, а також соціальні гарантії.

Окрім гіг-спеціалістів, у Повідомленні відтепер виокремлюють ще одну нову категорію осіб, а саме працівників на підставі цивільно-правових договорів. Тобто подача Повідомлення стосуватиметься:

• найманих працівників за основним місцем роботи; 

• працівників за сумісництвом; 

• гіг-спеціалістів за гіг-контрактом; та

• працівників на підставі цивільно-правових договорів.

Для порівняння, раніше Повідомлення подавалося стосовно найманих працівників з трудовою книжкою та найманих працівників без трудової книжки.

Крім того, було внесено деякі технічні зміни, як-от виклад інформації про особу шляхом зазначення виключно її власного імені та прізвища (без по батькові), де прізвище пишеться великими літерами. Такі вимоги зумовлені положеннями ДСТУ 4163:2020.

Отже, Повідомлення подається роботодавцем та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування виключно в електронній формі. У разі, якщо немає можливості подати Повідомлення засобами електронного зв'язку, Постанова передбачає можливість його подання у паперовій формі, проте з обов'язковою копією в електронному форматі.

Дивіться оновлену форму Повідомлення у додатку до Постанови за посиланням.

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Юлія Кильчинська

Старший юрист

kylchynska@everlegal.ua

 

Ольга Городнюк

Юрист

horodniuk@everlegal.ua

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us