Поступове відкриття експорту електроенергії із української енергосистеми до енергосистеми континентальної Європи

7 червня 2022 року оператори систем передачі ("ОСП") енергосистеми континентальної Європи погодили поступове відкриття експорту електроенергії із української енергосистеми до енергосистеми континентальної Європи. 

 

Контекст

16 березня 2022 року було завершено фізичні операції по приєднанню енергосистеми України до енергосистеми континентальної Європи. В результаті такого приєднання, енергосистема України працює в режимі пробної аварійної синхронізації із енергосистемою континентальної Європи та наразі не здійснює експорт електроенергії до енергосистеми континентальної Європи. 

Наприкінці квітня 2022 року, НЕК "Укренерго" подала запит до ОСП енергосистеми континентальної Європи щодо дозволу екпортувати електроенергію із України до сусідніх енергосистем континентальної Європи. 

 

Коли Україна зможе експортувати електроенергію в Європу?

Передумовою до поступового відкриття експорту електроенергії є успішне виконання НЕК "Укренерго" шести технічних умов, визначених ОСП енергосистеми континентальної Європи та отримання відповідного погодження щодо виконання таких технічних умов від робочої групи ОСП континентальної Європи.

Як зазначають НЕК "Укренерго" та ОСП континентальної Європи, обидві сторони працюють над імплементацією технічних умов задля забезпечення стабільної роботи обох енергосистем, повної синхронізації української енергосистеми із енергосистемою континентальної Європи та запуску експорту електроенергії. Наразі вже готова інфраструктура для експорту електроенергії до Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини. 

***

 

Джерело: повідомлення на офіційному вебпорталі ENTSO-E; повідомлення на офіційному вебпорталі НЕК "Укренерго"

Наші експерти: Євгеній ДейнекоАндрій ОленюкЛідія Ватутіна, Нікіта Воротніков

Ми у соцмережах: FacebookLinkedInвeбсайтTelegram

 

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us