Україна приєдналась до енергосистеми континентальної Європи через членство в ENTSO-E

11 березня 2022 року Україна приєдналась до енергомережі континентальної Європи через набуття членства ENTSO-E. 16 березня 2022 року завершено фізичні операції по приєднанню енергосистеми України до енергосистеми континентальної Європи.

 

Що таке ENTSO-E?

ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity) – це мережа операторів системи передачі електроенергії ("ОСП"), яка станом на сьогодні об'єднує 39 ОСП із 35 європейських держав. ОСП відповідають за скоординовану роботу європейської – найбільшої взаємопов'язаної енергосистеми у світі.

 

Які наслідки приєднання України до ENTSO-E?
 
  • У разі аварійних ситуацій в енергетичній системі чи пошкодження енергетичної інфраструктури України, Україна зможе отримувати аварійну допомогу та постачання електроенергії із енергосистеми континентальної Європи. До приєднання України до енергосистеми континентальної Європи, енергосистема України була синхронізована із енергосистемами Білорусі, Молдови та Російської Федерації, та у відповідних випадках залежала від аварійної допомоги та постачання електроенергії із енергосистем відповідних країн. 
  • Українські виробники електроенергії, які входять до об'єднаної енергетичної системи України, зможуть експортувати вироблену електроенергію на європейський ринок електроенергії після завершення певних організаційно-технічних заходів (зокрема, тестування стабільності синхронізованих енергосистем, збір статистичних даних тощо). 
  • Український ринок електроенергії стане більш привабливим для іноземних інвесторів. Це зокрема пов'язано із тим, що вироблена в Україні електрична енергія в осяжній перспективі зможе реалізовуватися на європейському ринку електроенергії. 
  • Збільшення частки відновлювальних джерел енергії на українському енергетичному ринку. Доступ до інфраструктурних та виробничих потужностей енергосистеми континентальної Європи надасть можливість пришвидшити темпи розвитку відновлювальної енергетики в Україні, який раніше був обмежений. 

 

 

Матеріал підготувала юристка EVERLEGAL Лідія Ватутіна

Якщо у вас є запитання, будь ласка, звертайтесь до нас в Telegram каналі

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us