Заборона TikTok в США: як розвивається історія?

Новини ІТ
27.10.2020 2089

У вересні 2020 року у ЗМІ активно обговорювали конфлікт між США та популярною соціальною мережею – TikTok. У серпні 2020 року президент США Дональд Трамп підписав указ, відповідно до якого застосунок мав бути заборонений на території США по спливу 45 днів, якщо компанія ByteDance, яка володіє застосунком TikTok, не продасть свої американські активи американським інвесторам. Таке рішення було пов'язане із можливістю передачі персональних даних американських громадян китайському уряду через мережу TikTok.

Реакція Китаю на указ Трампа

Після появи інформації про підписання Дональдом Трампом указу про заборону TikTok, у ЗМІ з'явилась інформація, що Китай вводить обмеження на експорт інформаційних технологій за кордон. Такі дії Китаю пов'язують із спробою Китаю перешкодити компанії ByteDance продати свої активи американським компаніям. 

Зокрема, Китай переглянув список технологій, щодо яких встановлена заборона або обмеження експорту. До нього потрапили 23 нові позиції, які включають в себе технології інтерактивного інтерфейсу штучного інтелекту і сервіси передачі особистої інформації на основі аналізу даних.

Якщо технології сервісу TikTok підпадатимуть під ті, які є в списку, компанії ByteDance доведеться отримувати попередній дозвіл в уряду для продажу своїх американських активів в США. Така процедура може ускладнити процес продажу американських активів TikTok або й взагалі унеможливити його.

Варто зазначити, що ближче до кінця терміну в 45 днів, у вересні 2020 року, у ЗМІ анонімні джерела заявили, що для Китаю кращим варіантом розвитку подій буде заборона застосунку в США, а не продаж компанії американським інвесторам. Натомість китайська компанія ByteDance це заперечила і зазначила, що китайський уряд не пропонував їм закрити застосунок в США.

45 днів закінчились – яка розв'язка?

Напередодні спливу 45 днів уряд США вирішив відкласти заборону мобільного застосунку. Таке рішення було зумовлене успішністю переговорів щодо продажу американських активів ByteDance консорціуму американських компаній Oracle і Walmart. Відповідно до переговорів в США утворюється нова компанія TikTok Global, в якій компаніям Oracle і Walmart буде належати 20%, а решта 80% будуть далі належати ByteDance. 

Процес передачі активів є доволі довгим через затяжну процедуру та необхідність отримати всі обов'язкові дозволи та документи для транзакції. Ймовірно, що передача активів може завершитись вже після президентських виборів в США у листопаді 2020 року. 

 

 

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

 

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us