Порушення "ГарПоком" ліцензійних умов

За рахунок залучених грошових коштів у зв'язку з випуском єврооблігацій, 29 листопада 2021 року ПрАТ "НЕК "Укренерго" ("Укренерго") перерахувало ДП "Гарантований покупець" ("ГарПок") 19,3 мільярди гривень, з яких 16,3 мільярди отримали виробники електроенергії за "зеленим" тарифом ("Виробники"), за винятком ТОВ "ДТЕК ВДЕ" ("ДТЕК ВДЕ"). 

Cтаном на 16 листопада 2021 року ДТЕК ВДЕ, яке займає одне із чільних місць на ринку виробництва електроенергії з відновлювальних джерел, заявила про неотримання ними коштів за відпущену в 2020 році електроенергію за "зеленим" тарифом.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг ("НКРЕКП") бачить у цьому порушення ГарПоком пункту 2.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі здійснення функцій гарантованого покупця, відповідно до якого ГарПок не повинен надавати перевагу окремим Виробникам та/або не перешкоджати їм у здійсненні своєї діяльності в рамках функціонування балансуючої групи Виробників.

Слід зазначити, що твердження про порушення Ліцензійних умов базується на тому, що сума заборгованості ГарПоку перед Виробниками становить заборгованість перед ДТЕК ВДЕ. Іншими словами, серед усіх виробників електроенергії за "зеленим" тарифом лише компанія ДТЕК ВДЕ не отримала від ГарПоку розрахункових платежів.

17 грудня 2021 року НКРЕКП на своєму офіційному сайті опублікувала Постанову № 2712 "Про проведення позапланової виїзної перевірки ДП "ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ".

Трохи раніше, 15 грудня 2021 року, ГарПок звернувся з пропозицією до Кабінету Міністрів України щодо проведення повної перевірки діяльності ГарПоку з початку його функціонування з метою "оперативного та ефективного розв'язання проблемних питань, що виникли у зв'язку з діями попереднього керівництва". Підставою такої перевірки є положення Статуту ГарПоку, згідно з яким ГарПок має право ініціювати таку перевірку у разі зміни директора.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні 13 листопада 2021 року звільнив директора ГарПоку Костянтина Петриковця. Виконувачем обов'язків керівника ГарПоку був призначений Вадим Улида, який уже 30 листопада 2021 року подав у відставку. Натомість, 9 грудня 2021 року тимчасово виконуючим обов'язки директора ГарПоку став топ-менеджер АТ "Хмельницькобленерго" Андрій Пилипенко. 

Детальніше із ініціативою ГарПоку можна ознайомитися за посиланням

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

Лідія Ватутіна 

Юрист

vatutina@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us