Розкриття бенефіціарних власників: Мінфін затвердив нові форми зображення структури власності

Публікації
08.10.2021 619

20 вересня 2021 року Міністерство фінансів України ("Мінфін") оприлюднило на своїй сторінці нові зразки структури власності юридичних осіб у розрізі розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників.

Оприлюднені Мінфіном зразки складання структури власності відрізняються від попередньої редакції. Наприклад, підприємствам з великою кількістю фізичних осіб - засновників слід зазначати інформацію про всіх фізичних осіб. Крім того, додано зразки для державних підприємств та підприємств, в яких держава володіє 50% капіталу. Також наведено зразок для підприємства, в якому відсутній кінцевий бенефіціарний власник. Додатково, наведений перелік схем включає випадки, коли засновником є малолітня або неповнолітня особа.

Ознайомитись із зразками схем можна на сайті Мінфіну за посиланням.

Слід зазначити, що до 10 жовтня 2021 року всі юридичні особи повинні подати державному реєстратору документи, що стосуються розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників. Проект Закону № 5807 від 20 липня 2021 року "Про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи" стосовно, зокрема, продовження строку для подання такої інформації до одного року, ще знаходиться на розгляді Верховної Ради України, та чи буде продовжений строк для подання документів, наразі не відомо. 

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Юлія Кильчинська

Старший юрист

kylchynska@everlegal.ua

 

Ольга Городнюк

Юрист

horodniuk@everlegal.ua

 

 

 

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us