Верховна Рада України підтримала законопроєкт, яким передбачено акциз на "зелену" енергетику

У минулому огляді новин ми зазначали про те, що Кабінет Міністрів України підтримав встановлення акцизного податку на електроенергію, вироблену з відновлювальних джерел енергії ("ВДЕ"). Акцизний податок передбачено Проєктом Закону №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" ("Законопроєкт").  

Законопроєктом передбачено, що операції з реалізації електричної енергії, виробленої з ВДЕ, підлягають оподаткуванню акцизним податком за ставкою 3,2%. 

Протягом червня профільні комітети Верховної Ради України опрацьовували Законопроєкт, а 1 липня 2021 року Верховна Рада України прийняла його за основу у першому читанні. В той же час, Законопроєкт негативно зустріли на ринку ВДЕ. Так, як зазначає Європейсько-Українське Енергетичне Агентство, Законопроєкт ще більше знижує "зелений" тариф для виробників ВДЕ, що в подальшому сприятиме неблагополучному інвестиційному клімату, більшою кількістю арбітражних позовів та підвищенню ринкової ціни на чисту енергію. Аналогічну позицію висловлювали також Українська вітроенергетична асоціація та Українська асоціація відновлювальної енергетики.

Ознайомитись із текстом Законопроєкту можна за посиланням.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

Лідія Ватутіна 

Юрист

vatutina@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us